VESTUVĖS KARANTINO METU

Kaip vyks 2021 metais vestuvės? Kokie reikalavimai yra asmeninėms šventėms?

6/17/2021

KAIP VYKS ŠVENTĖS su galimybių pasu?

Ar gali vykti vestuvės? Ar galim švęsti? Kiek kainuos testas? Kur darytis testą? Kas yra galimybių pasas? Kas turi darytis testą? Bet aš per persirgęs!

ATNAUJINTA 2021. 06. 17

Tai yra tik maža dalis klausimų kylančių kiekvieno mūsų miintyse prieš dalyvaujant kokioje nors šventėje ar norėdami susitikti su draugais. Ir tai yra visiškai normalu, juk su COVID-19, pandemija  pasaulyje susidūrėme pirmą kartą. Pirmą kartą, kai mus tai palietė visus labai asmeniškai ir iš arti. Jau daugiau nei metus mes mokomės gyventi kartu su virusu ir tikiu, kad mes jau žengiame dideliais žingsniais geresnio, saugesnio rytojaus link. 

Vienas žingsnis tai yra GALIMYBIŲ pasas. Jis  leis verslams laisviau dirbti, o žmonėms plačiau naudotis paslaugomis. Galimybių pasą galės gauti trys grupės žmonių: pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID-19 arba gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Šis elektroninis dokumentas suteiks daugiau saugumo tiek paslaugų teikėjams, tiek klientams. Galimybių pasas leis mums atsakingai vieni prieš kitus bendrauti, susitikti ir švęsti gyvenimą.

Norint gauti galimybių pasą, interneto puslapyje www.gpasas.lt  reikės per elektroninius valdžios vartus suvesti asmens autentifikavimo duomenis ir išsisaugoti suteiktą QR kodą telefone ar kompiuteryje. Jokių papildomų išrašų įrodymų nereikės – šis kodas, kuris ir yra Galimybių pasas, bus išmaniajame įrenginyje, jį taip pat bus galima išsisaugoti pdf formatu ar išsispausdinti. Galimybių pasui patikrinti ypatingos įrangos nereikės – jame esantį kodą bus galima nuskaityti telefonu ar planšete. Nuskaičius gautą QR kodą tikrintojas ekrane matys žalią arba raudoną spalvą (jeigu Galimybių pasas galioja, – žalią, jeigu ne, – raudoną).  Prireikus žmogaus tapatybę galima bus patikrinti paprašius asmens dokumento. Galimybių pase bus pateikiama minimaliai jautrių duomenų – tik tie, kurie reikalingi žmogaus tapatybei nustatyti: vardas, pavardė ir gimimo data. 

Šventės dalyvių GALIMYBIŲ PASAI bus tikrinimai vakarinės dalies vietoje - sodyboje, nuomojamose patalpose. Patalpų nuomos ar subnuomos asmeninėms šventėms atveju (vestuvėms ir pan.) turėtų būti sudaryti nuomos sutartis, kurioje atsakomybė numatyta šventės organizatoriui (šiuo atveju klientui, kuris organizuoja šventę ir pasirašė sutartį su patalpų savininku). 

SVARBU KLIENTAMS IR DALYVIAMS! Šventėse uždarose erdvėse gali dalyvauti ne daugiau nei 10 asmenų. Asmenų skaičius neribojamas, jei šventė organizuojama išnuomotose patalpose. Šventėse atvirose erdvėse gali dalyvauti neribotas skaičius asmenų, Visi šventės dalyviai privalo turėti GALIOJANTĮ GALIMYBIŲ PASĄ patenkant į šventę. 

SVARBU APTARNAUJANČIAM PERSONALUI! Su galimybių pasu organizuojamiems tiek lauko, tiek vidaus renginiams Galimybių paso nereikia renginio organizatoriams ir aptarnaujančiam personalui. Jie į renginio dalyvių skaičių yra neįtraukiami. Būtinos apsaugos priemonės.

Aš tikiu, kad kiekvienos šventės organizatoriams - jaunavedžiams, jubiliatams už sveikinimų gėles ir bet kokias dovanas yra svarbesnė kiekvieno šventės dalyvio sveikata, todėl noriu su Jumis pasidalinti atmintine, kurią sudėliojau savo klientų svečiams. Kviečiu išsisaugoti ir persiųsti savo svečiams jau dabar, o likus iki šventės keletui savaičiui pakartoti dar kartą, primenant nepamiršti apie būtinus veiksmus prieš šventę.  Labai linkiu kiekvienam sąmoningumo, kantrybės ir supratimo, kad tik kartu bendrai galime užkirsti kelią viruso plitimui. Organizuodami šventę paprašykite visų turėti Galimybių pasus, taip apsaugosite savo brangiausius žmones. Taip pat nepažeidinėsite įstatymų ir nereikės jausti gėdos jausmo gaunant baudas.

ATMINTINĖ ŠVENTĖS DALYVIAMS